Irvin D. Yalom A csoportpszichoterápia elmélete és gyakorlata című munkája jó ideje a szakterület alapvető tankönyve, az utóbbi évtizedek egyik legnagyobb hatású pszchiátriai tárgyú műve.
Az ötödik, bővített kiadás Dr. Molyn Leszcz közreműködésével jött létre. A szerzők közel egy évtized új kutatásaira és saját, széleskörű klinikai ismereteikre és tapasztalatukra támaszkodva mutatják be a csoportpszichoterápiával kapcsolatos legújabb kutatásokat, kézikönyveket, megismertetve a szakterület legfrissebb eredményeit. A kötet új részekkel bővült, melyek a rövid csoportterápiát, az online terápiás csoportokat, az etnokulturális különbségeket, a traumák kezelését valamint a speciális és strukturált csoportokat (az addikcióval küzdők és a szomatikus betegek számára indított csoportokat) állítják középpontba.A szerzőpáros a szövegbe illusztrációként beillesztett, életközeli esettanulmányokat az általuk vezetett több ezer csoportterápiás ülés anyagából merítette.
A csoportterápia területén jelenleg ez az informatív, egyszerre tudományos és olvasmányos új kiadás a legfrissebb, legátfogóbb munka.
„A csoportpszichoterápia területén immár meghatározónak számító munka legújabb kiadásában a szerzők áttekintették és feldolgozták a csoportmunka klasszikusait és legfrissebb kutatásait. A kötet tartalmaz minden fontos elméletet és gyakorlati módszert, amit egy csoport vezetőjének ismernie kell, bemutatja a csoportban végbemenő változáshoz szükséges leglényegesebb mechanizmusokat, az alapvető feladatok végrehajtásának eszközeit, és azt is, hogyan kezelhetők a nehéz csoporttagok.”
SAMUEL T. GLADDING
Wake Forest Egyetem, Tanácsadás Tanszék